FiiO K19 er en utrolig god DAC og hodetelefonforsterker. Her får du rett og slett det meste og noe av det beste markedet kan by på av spesifikasjoner.
Parametrisk EQ med 31 bånd | 8W utgangseffekt | Flaggskip ES9039SPRO x2 DAC | THX AAA 788+ | Alt av inn og utganger
FiiO K3s hodetelefonforsterker med DAC
FiiO har spesialisert seg på produksjon av bærbare lydprodukter som hodetelefonforsterkere, digitale avspillere og ørepropper. Selskapet ble grunnlagt i 2007 og har raskt blitt anerkjent i hifi-miljøet. FiiO-produktene er populære blant lydentusiaster og profesjonelle musikere over hele verden.
FiiO K19 er en utrolig god DAC og hodetelefonforsterker. Her får du rett og slett det meste og noe av det beste markedet kan by på av spesifikasjoner.
Parametrisk EQ med 31 bånd | 8W utgangseffekt | Flaggskip ES9039SPRO x2 DAC | THX AAA 788+ | Alt av inn og utganger
K19 har DEL (Dual Engine Limiter) teknologi, og gjennom proprietære algoritmer kan K19 bruke ulike lydeffekter som dynamisk områdekomprimering og dynamisk områdeforbedring, samt en avansert limiter for å forhindre klipping. Også på K19 er det en justerbar 31-bånds høy presisjon tapfri PEQ*, som støtter direkte justering av PCM 44.1k-192k lydsignaler uten å måtte ty til upsampling. For hvert bånd kan gain justeres i et område fra +12 til +24 dB, og Q-verdien kan justeres i et område fra 0,4 dB til 128 dB. Med dette kan du enkelt lage EQ profiler til alle favoritthodetelefonene dine og bytte mellom de med ett enkelt museklikk.
For første gang i et FiiO-produkt, bruker flaggskipet K19 en ADI ADSP-21565 DSP-brikke med SHARC+ kjerne støttet av en tilpasset ultralav fase støynivå femtosekund krystalloscillator. Denne DSP-brikken med en høy klokkefrekvens på 800 MHz og 64-bit "double precision floating point calculations" gjør det mulig å bruke 31-bånds PEQ. ADI DSP-brikken sikrer ikke bare at lydsignalene etter PEQ-justeringer er av høy kvalitet og med minimal forvrengning, den hjelper også til med å aktivere beskyttelsesfunksjoner for strømsystemet som sikrer både K19 og andre enheter og hodetelefoner som er tilkoblet den.
Inne i K19 finnes det to av de nye ESS 8-kanals ES9039SPRO DAC-brikkene, som har fjerde generasjons 32-bit hyperstream arkitektur og er i stand til ultra-høy dynamisk rekkevidde med ultra-lav støy. Disse DAC-brikkene gjør at K19 kan levere klarere og rikere lyd med flere detaljer enn noen gang tidligere.
K19 har et nytt design av hodetelefonforsterkere bestående av en 8-kanals THX AAA 788+ hodetelefonforsterkerarkitektur som arbeider sammen i parallell og støttet av en høyspennings-strømforsyning. THX-forsterkerbrikkene er koblet i parallell via 2x2 grupper for å danne et helt balansert 4-kanals forsterkersystem. Resultatet er forbedret transienter og en høy effektutgang på opptil 8W med en 32 ohm belastning - noe som gjør at K19 kan drive alle typer hodetelefoner uten problemer.
For første gang har en FiiO stasjonær DAC/AMP HDMI IN- og ARC-funksjoner. K19 støtter dekoding fra HDMI 2.0-inngang, HDMI-utgang og HDMI ARC "Audio return" funksjonalitet, og åpner dørene for en ny måte å oppleve en fengende audiovisuell opplevelse på. HDMI dekoding/utgang: Støtter opptil 192 kHz/24-bits sampling rate. HDMI ARC: Støtter 44,1/48 kHz sampling rate.
Spesifikasjoner:
- Hodetelefon tilkobling: 6,3 mm ubalansert, XLR balansert, 4,4 mm balansert
- Anbefalt impedanse: 16 - 600 Ohm
- Utgangseffekt 6,3 mm: 4000 mW (16 Ohm) 2300 mW (32 Ohm)
- Utgangseffekt 4-pin XLR: 4000 mW (16 Ohm) 8000 mW (32 Ohm)
- Utgangseffekt 4,4 mm: 4000 mW (16 Ohm) 8000 mW (32 Ohm)
- Innganger: HDMI, USB HOST, USB C, Coaxial, Optisk, Bluetooth, 12v Trigger, RS232 Port
- Utganger: 2x RCA, HDMI m/ARC, 2x 3-pin XLR, Coaxial, Optisk
- Amp: 8 channel THX AAA 788+
- Bluetooth Chip: QCC5125 - LDAC/aptX Adaptive/aptX/aptX LL/aptX HD/AAC/SBC
- DAC Chip: 2x ES9039SPRO
- Filformat: 32bit/768kHz PCM - native DSD512
- Størrelse: 250 x 225 x 36,7 mm
- Vekt: 1,8 kg